Friday, October 31, 2014

Sügis segab jälgi.

Eile, 30.oktoobril 2014. aastal, nautisin sügise kaduvaid värve hommiku esimestes päikesekiirtes. Jalutasin Shnelli tiigi ääres, saatsin pilguga õige pisut hingeldavaid sportlaseid, kes "nupud" kõrvas, päikeseprillid silme ees pingsalt teed jälgisid, et mitte ligasel jalgrajal täiesti ootamatult uut koreograafiat näidata. Vaatasin partide seltsielu ja otsisin üksikuid põõsastele klammerdunud lehejäänuseid. Ma olnuks nagu laadija otsa pandud nutiseade - jõudu tuli juurde, taipu tuli juurde, heameel laiutas hinge. Viimases võib olla tegu ka teatud mõttes kunstilise liialdusega, sest ega seda taipu pole ikka ülemäära saanud... Samas heameel on täiesti minu teema ja laiutab minu üle üsna sagedasti.

Värvidest on alles vaid pruun.

Foto NAGI's: PA302176

Foto NAGI's: PA302175

Foto NAGI's: PA302177

Marjad, mis räägivad kõike lapsepõlve sügistest. See seguneb vanaema kootud kinnaste kareda soojusega, sooviga täna veel mitte kooli minna ja üle vanalinna laotuva briketisuitsu hapuka lõhnaga.

Foto NAGI's: PA302182

Hommikuvalguses hingas park jahedaid värve näidates ja mind endasse haarates.

Foto NAGI's: PA302144

Foto NAGI's: PA302171

Mustjal veel liuglesid linnud vaatamata sellele, et kaldal kuulutas kõrgel posti otsas silt - Jääle minek keelatud! Lindude ignorantsus mõjus lausa majesteetlikult.

Foto NAGI's: PA302135

Foto NAGI's: PA302140

On see siis laternavalgus? See on palju enamat. Need on jumalikud päikesekiired, mis löövad särama, ja annavad rohkem lootust, kui miski muu siin ilmas.

Foto NAGI's: PA302201

Ja samal hetkel üle õla vaadates nägin...

Foto NAGI's: PA302203

Eks neid hommikusi jalutajaid oli teisigi. Üks neist astus sirgel seljal minust mööda.

Foto NAGI's: PA302186

Linnamüürile oli end sisse seadnud ehk juba varakevadel võilill. Nüüd külmast oimetuna venis maa poole ning miski ei reetnud tema uhket ellujäämistaktikat. Miks me ei kohtunud varem? Ma olin jõudnud vaid matustele. Ma ei näinudki tema kollast kahupead silmekõrgusel, tema piimjast mahlast toidetud lehti. Mul polnud au teda tunda.

Foto NAGI's: PA302206

Vihmale, lumele, päikesele, külmale oli alla vandunud ka varikatus... Rooste oli omatahtsi selle pitsiks uuristanud.

Foto NAGI's: PA302217

Lõngajuttudest rääkides näitan, lubage tutvustada, kohustusliku kirjanduse sokke! See tähendab maakeeli öeldes seda, et 16-aastaselt võivad tunduda "Tõde ja õigus", "Läämerindel muutuseta" ning kõik teised pealtnäha surematud klassikud ikka nii surmavalt igavad, et veri soontes esiti seisma jääb ning siis tagurpidi vajuma hakkab, mille tulemusena just tagajäsemed külmaks lähevad. Aitab selle vastu vahepeal õhinaga "Autolehe" ning "Tehnikamaailma" lugemine ja emme kootud soojad sokid!

Foto NAGI's: PA262113

Lõng on (ilmselt Leedu) villane, mis on üsna ammu ostetud Laia tänava käsitööpoest, mille aknad reedavad tänasel päeval pikaleveninud remoniti. Sellest lõngast olen varem kudunud emale ühe rätiku.
Mulle meeldis väga sellest lõngast rätikut kududa, aga sokkidega oli natuke teisiti. Kahel tokil olid värviüleminekud erinevad ning lõpptulemus jäi tänu sellele tagasihoidlikuks saavutuseks. Kuna aga kandjal on nina nii ehk naa ainult raamatus, siis tellijat lihtsustatud sooritus ei häiri.

Foto NAGI's: PA262109

Foto NAGI's: PA262111

Kudusin kaks parem- ja kaks pahempidi, vahetades igal paaritul real. Igav ei hakanud. Aga õigluse huvides palun 50 number sokkide kudumise võrdsustada vähemalt palloni varrukate kudumisega.

Foto NAGI's: PA252104

Lisaks sai teismeline oma maitse kohase mütsi. "Oma maitse" tähendab seda, et mainitud rõivaesemel poleks liigseid vidinaid nagu tutt ja pööratud äär, sest siis võtab see taskus liiga palju ruumi. Niisiis - lubage tutvustada - taskus kandmise müts!

Foto NAGI's: PA252098

Foto NAGI's: PA252100

Kahandus tuli sel korral viisakas ja värviüleminek ei karju silma.

Rõõmsaid kudupoognaid soovides lähen nüüd igapäevatoimetuste manu...2 comments:

  1. Meeleolukad pildid, nagu ka sokid ja müts: sügise värvi!

    ReplyDelete
    Replies
    1. Tänan! Sügis on üks huvitav meeleolu:)

      Delete