Friday, November 29, 2013

Õmblusteta kudumine. Seamless knitting. Anna Verschik

Nagu ma siin kirjutades juba olen maininud, siis sain oma kudumisradu kõndides juhuslikult kokku Annaga. Alguses läbi arvuti kõikelubava maailma ja hiljem ka päriselt.
See "päriselt" on eriti tore.
Anna on kiire jutu ja avatud meeltega. Mulle näib, et ta on võimeline haarama lennult pelgamata uut ja tundmatut. Nagu ta ütleb, on ta iseõppija. Ja päris kindlasti pole ta vahele jätnud ühtegi tundi, jätnud tegemata ühtki õppetükki, sest ega muidu poleks sügisest kuduhooaega krooninud Anna raamat. Õmblusteta kudumine. Raamat, mille esitlus toimus üleeile Solarise Apollos ja tõi kohale hulga kudusõpru.
Anna on oma meeskonnaga (kahtlustan, et tegu on siiski naiskonnaga?) teinud hulga tööd ja saavutatu üle võib uhkust tunda. Kaante vahele on kogutud mitmeski mõttes paremik. Siin on stiili, mustrit, värvi, õpetusi, mõtteid. Ja põhimõtteid, mis ka minu kudumaailma on omajagu avardanud.
Raamatust hakkab silma mõnus fotograafitöö - pilt räägib oma loo. Hindan, kui looja leiab üles nüansi või vaatenurga, mis annab uue hingamise ja mulle kui lugejale tõuke minna avastama veel leidmata aardeid.
Väärtust lisab omal moel see, et pool raamatust on inglise keeles. Loe nii või naa.

Foto NAGI's: Picture 005

Foto NAGI's: Picture 002

Jätku kuduhooajale!

2 comments: