Wednesday, January 4, 2012

Tiiu, Tiiu sole mio...

Sellise laulu kirjutas juba paljude aastate eest Raimond Valgre. Aga mitte muusikaajaloost ei tee ma ülevaadet, vaid räägin kaks sõna uuepoolsest ajakirjast TIIU.

Kui TIIU esimene number mõne kuu eest ilmus, lugesin seda minagi. Meeldis. Palju erinevaid rubriike ja mitte ainult pildiraamat. Väike käsitöönurgake... ja üleskutse oma töödest pilte saata. Edevus sai minu tagasihoidlikust meelest kiiresti võitu ning õige pea panin meili piltidega teele. Vastus, mille varsti sain, oli paljutõotav...
Kuni siis mõne päeva eest uus number ilmus.


Sees "Kergelt valmiv abimees heitlikeks talveilmadeks" , mis minu varrastelt ilmavalgust näinud.


Teisel lehel samuti innustav isetegemine kellegi teise usinate näppude vahelt.

See on minu esimene õpetuse kirjutamise kogemus. Ei tea samas siiani, kas kõik ikka arusaadavas keeles kirja sai pandud??? Kui keegi peaks midagi selle järgi nokitsema, siis võiks mulle teada anda, mis välja tuli.

Ise ütlen selle töö juurde lisaks niipalju, et asja mõte on kaitset pakkuda "heitlike ilmade" vastu, mis tähendab seda, et valmis ese peaks hoidma piisavalt kindlalt ümber pea ja kaela. Liiga suur kaelussall ei hoia piisavalt sooja.

Tegumood on selline, et kurgualune osa on kitsam (ristipidi kootud) ja ei hakka üle lõua trügima - karvasema lõnga puhul eriti tähtis, et hingamisavad ikka vabad oleksid :)
Siin on näha kui palju ristipidi kootud osa koomale hoiab.

Valmis ese kokku pandes jääb selline.

Lisaks ütleksin veel seda, et materjal võiks olla looduslik, hingav, soe ja õrn. Kratsivad, higistamaajavad lõngad ei ole head ümber näo sättida. See on muidugi vaid rangelt nimu arvamus. Kiirmoekettide akrüülised tuutud ei asenda isetegemise luksust ja hella hoolitsust. Tehke siis neid endale või oma lähedastele.

Rõõmsat isetegemist,

Monika

2 comments:

  1. This is such a beautiful cowl Monika! I wish you a very inspiring and creative 2012!

    ReplyDelete
  2. Väga mõnus asi.
    Tavalised poe torud on lihtsalt torud. Minu arvates nad küll sooja ei anna ja kohmakad on ka, just selle lõua-aluse tõttu. Aga nüüd sain inspiratsiooni ja pean vist endale ka ajakirja hankima.

    ReplyDelete