Tuesday, January 3, 2012

Head uut käsitööaastat!

Üks ring on jälle täis saanud. Jõuludest sai kiirkorras aastavahetus ja pea need jaanid uksele ei koputa...

Lapsepõlves polnud ebameeldivamat aega kui jaanuar. Mulle tundus, et aeg seisab paigal, on külm, pime ja lootusetu igav kooliskäimine. Kevad tundus olevat valgusaastate kaugusel...

Nüüd - vana inimesena! - on jaanuar üks tore aeg. Naudin neid hetki, kui päike kõrgemalt hakkab käima, lumi sillerdab ja mul on aega - seda hindamatut varandust - tegeleda endaga, oma mõtetega, oma tegudega. Ja las see kevad tuleb siis ükskord, küllap mul on siis mõned talvised vahvad tegemised ka ette näidata!Siin tegin jõuludeks lapsele laulukooriga esinemise tarvis jõuluehte. Eriti huvitav on see, et materjaliks on lapse enda vana särk, mis väikseks jäi, kuid mida kuidagi ei saanud ajalooprügi hulka arvata, sest sellel olid nii ilusad masintikandid. Nüüd siis rippus kogu ilu kuusepuul ja oli tänulik oma uue elu eest.

Näitan meelsasti ka üht sallikest, mis pikk nagu pühade vahe ja mida kordi ning kordi ümber kaela saab keerutada... või siis pea ümber...
Siiski pean mainima, et valitud lõng osutus teatavaks pettumuseks. Soovitada seda küll kellelegi ei tahaks.
Katia Darling 60% meriinovill, 40% polüamiidi, 50 gr, 190 m. Hinnaks 3.75 eur Liannis.
Lõnga ostsin ainult värvi pärast - fuksiaroosa-lilla-must - kõik minu lemmikud. Algul tundus soe ja pehme, seevastu kududes külm ja krudisev. Salli sellest küll teha pole mõtet. Siis mõtlesin, et ostan juurde, kuid just SEE värv oli otsas. Värvide pillerkaarest veel ikka lummatud hakkasin salli tegema - pikka, kitsast, ühest servast palmikuga.
Võibolla sobib see lõng paremini näiteks seeliku kudumiseks... tänaseks on see värv ka müügil, kuid juurde ma kindlasti ei osta. Ja mulle tundub, et müügilolev on tunduvalt tuhmim, kui minu varem ostetud lõng. Oma salli sain kahest tokist ja kaks jäi üle, tütrele värvid samuti meeldivad, küllap teen siis talle midagi. Pealgi on minu meelest tegu üsna kalli lõngaga.No comments:

Post a Comment